Szeretetnyelvek és az önszeretet kapcsolata
Manapság minden sarkon azt halljuk: „Szeresd önmagad”, „Öleld át belső gyermeked”. Könnyű ezt mondani, de sokszor azt sem tudjuk mit jelent, hogy is kezdjünk hozzá. 🫣
Nem elég, hogy reggel a tükör előtt állva azt suttogjuk: „Jó vagyok, ügyes vagyok, és megérdemlem a legjobbat!”, majd délután ugyanazzal a lendülettel hagyjuk, hogy mások átgázoljanak rajtunk. A mantrázás kiváló, ám beleéled-e magad úgy igazán-igazán, vagy csak üres szavak maradnak?
Ott van még egy sokakban felmerülő kérdés: „Önzőség, magamat előtérbe helyezni?” Rövid válasszal: egyáltalán nem, de itt sem mindegy, hogyan teszed ezt. Ha szereted magad, nem azt jelenti, hogy magasról teszel másokra. Épp ellenkezőleg: ha tudod, mi jó neked, akkor tudod tisztelni mások igényeit is. Sőt! Egyértelművé teheted mindenki és bárki számára, hogy mire vágysz, így szintén egyértelműen láthatod, az adott fél képes-e ezeket neked biztosítani. Ugyanilyen hozzáállást adhatsz a körülötted lévő embereknek. Megtudhatod tőlük, hogyan szeretheted őket a legjobban és eldöntheted, hogy hajlandó vagy-e ezt megadni.
Ez így még kicsit felületesnek és katyvaszosnak tűnhet, épp ezért merüljünk el együtt az önszeretet és a szeretetnyelvek világában, hogy megtaláld az egyensúlyt önmagadban és kapcsolataidban egyaránt. A szeretet nem egy univerzális nyelv. Inkább olyan, mint a világ összes nyelve összekeverve, és mindenkinek más a dialektusa. Rendkívüli előnyöket biztost, ha felismered önmagad és a környezeted dialektusát, hiszen így nem lesz mellébeszélés, vagy épp kínai, ahogy egymással bántok. 😉
Mindeközben előtérbe helyezzük a következő gondolatot:
Legyél magadnak annyira fontos – vagyis szeresd magad annyira –, hogy magadnak a legjobbat akarod.
Az önismeret elérése…
…nem egy ötperces mutatvány, de nem is egy évtizedes kutatómunka
Az önismeret nem azt jelenti, hogy minden reggel egy órát meditálsz és minden este kiértékeled a napodat egy bullet journalben, ahol grafikonon ábrázolod a lelki hullámzásaidat. (Ha mégis így csinálod, nem ítélkezem, csak egy kicsit aggódom. 😃)
Az önismeret megfigyelés kérdése. Nem elemzés, nem önboncolgatás, nem a végtelen „Miért csináltam ezt?” kérdésre adott spirálba csavarodó válaszok. Figyeled magad, mint egy természetfilmes, aki egy vadállat életét dokumentálja: „Nézzétek, ahogy ez a csodálatos lény egy új helyzetbe kerül! Vajon mit reagál? És mi történik, ha valaki megöleli? Továbbáll, vagy élvezi? És milyen csodálatos, amikor nem hagyja, hogy mások kihasználják!”
Mi segíthet ebben a felfedező munkában?
- Egy tanfolyam, egy pszichológus, egy coach, vagy akár egy jó barát, aki képes kívülről rávilágítani azokra a mintákra, amiket belülről észre sem veszel.
- Egy tudatos időszak, amikor egyszerűen csak figyeled magad. Például ha valaki kritizál, hogyan érzed magad? Ha valaki megdicsér, el tudod-e fogadni? Mi az, ami feltölt, és mi az, amitől egy hétre kiégsz?
- Naná, hogy a könyvek is támpontokat adhatnak. Részesítsd előnyben a mindfulness – tudatos jelenlét – gyakorlatokat, mert ezek a valódi éned felfedezéséről szólnak és nem fognak tévútra vinni.
Az önszeretet alapját képzi, hogy felismerd, mire van szükséged és mire nincs, beleértve az összes életterületet. Ha például tudod, hogy utálod a meglepetéseket, akkor megkérheted a barátaidat, hogy inkább ne szervezzenek neked titkos születésnapi bulit. Ha arra eszmélsz, hogy a testi érintés neked nem komfortos, akkor nem kell zavarba jönnöd, ha valaki hozzád ér. Átgondolhatod, hogy ez 2 pillanat és vége van, de amikor az illető megölelgetne, nyugodt hangnemben felvilágosíthatod, hogy ezt ne tegye. Amikor megfigyeléseket végzel, ráeszmélhetsz, hogy nem 1-1 embert nem kedvelsz, hanem 1-1 cselekedet az, ami benne nem tetszik. Így teljesen más irányt vehet az eddigi kapcsolat.
És ha már itt tartunk: ez is szeretetnyelv! Haladjunk ezzel tovább.
A szeretetnyelvek kérdésköre
Kezdjük az általánosságokkal, mert lehet, hogy még nem hallottál róla. (A könyöködön jön ki? Nyugodtan ugord át ezt a részt és máris lehet egy felismerésed, hogy ez neked uncsi. Hozok a megszokottól eltérő megvilágítást is, így ne görgess túl sokat. 🙂)
Az öt szeretetnyelv fogalmát először Gary Chapman amerikai író, párkapcsolati szakértő és házassági tanácsadó vezette be 1992-ben megjelent könyvében, amelynek címe: Az öt szeretetnyelv. Mi is lehetne más? 😀 (Eredeti angol címe: The Five Love Languages).
Chapman elmélete szerint az emberek különböző módokon fejezik ki és fogadják be a szeretetet, amelyeket öt fő kategóriába sorolt:
- Elismerő szavak: dicséretek, bátorító szavak és elismerések.
- Minőségi idő: közösen eltöltött, figyelemmel teli idő.
- Ajándékozás: tárgyi meglepetések adása és kapása.
- Szívességek: segítő cselekedetek, amelyek megkönnyítik a másik életét.
- Testi érintés: ölelések, érintések, fizikai közelség.
Chapman szerint minden embernek van egy elsődleges szeretetnyelve, amelyen keresztül leginkább érzi a szeretetet, és ha a partnerek megtanulják egymás szeretetnyelvét, az javíthatja a kommunikációt és erősítheti a kapcsolatot. Számunkra ez a fontos és itt a lényeg. Ismered-e a sajátod, a párodét, a gyerekedét, a munkatársaidét…?
Természetesen a könyv jóval bővebben tárgyalja ezt a témát, így ha még nem olvastad, érdemes beszerezned.
Tudtad, hogy ha a szeretetnyelveket „rosszul” használod, garantáltan kudarcba fullad a kapcsolódás? Ezzel folytatjuk, mert erről a témáról jóval kevesebb szó esik.
Gyakori hibák a szeretetnyelvek használatában
Mindenkinek az enyém a legjobb effektus.
Ha te az ajándékokkal érzed a szeretetet, nem biztos, hogy a másik is repes a boldogságtól, ha hétről hétre telepakolod számára jelentéktelen és haszontalan cuccokkal.
Attól, mert Te imádod a csokit és mondjuk minden fennakadásodkor betolsz egy táblával, egyáltalán nem biztos, hogy olyan személynek veszed a csokit, aki szintén szereti. Mennyire általánosan elterjedt, hogy a férfiak a nőknek csokoládét vesznek ajándékba. Számos nő első reakciója, hogy már megint hízni fog. Amikor pl. nekem akarsz kedveskedni egy zacskó sós chips-szel gyere. 😆
✅ Megoldás: mielőtt azt gondolod, hogy „Ó, biztos neki is ez esik jól!”, kérdezd meg! Egyszerű és célratörő mondat: „Szereted az ajándékokat?” Ha igen a válasz, haladj tovább: „Minek örülsz a legjobban?” – és máris egy rakás felesleges csokit megmentettél, hogy Te ehesd meg. 😮 😀
A saját szeretetnyelved erőltetése
Ez az, amikor öntudatlanul rá akarod kényszeríteni a másikra azt, ami neked működik, anélkül, hogy figyelembe vennéd, neki mire lenne szüksége.
Ha a minőségi időt részesíted előnyben, egyáltalán nem mindegy, hogy ezt kirándulások, filozofálgatás vagy egy közös vacsora keretében képzeled. Elég, ha a párod csak szuszog melletted, vagy világmegváltó beszélgetésekre vágysz?
Asztrológia tanárom szavaival élve – ami elsőre brutálisnak tűnhet – „Mindenkit arra használj, amire jó”. Tehát ne erőltess olyasmit egy emberre, amihez neki nincs kedve. Vagyis olyan személlyel menj színházba, aki szintén szeretni azt. Olyan emberrel filozofálj, aki nyitott rá. És kedves Nők! Aki számára a társával töltött minőségi idő az, amikor mindenféle érzelmeket boncolgatunk, annak felhívnám a figyelmét, hogy ezzel a férfiakat ki lehet kergetni a világból. Olyan társat válassz, ki erre hajlandó. De bíztatlak más irányból is: nem kell, hogy így maradj, ám erről később.
✅ Megoldás: keresd meg az átfedést. Ha szeretnél több minőségi időt, akkor találd meg, mi az, amit mindketten élveztek, és abban töltsétek együtt az időt! Ne a sajátodat told, ezerrel, figyelj a másikra, konkrétan kérdezd meg, neki mi a jó.Önfeláldozás, azaz mindent a másikért csapda
Nos, úgy őszintén, ha mindig a környezeteddel foglalkozol és magadat háttérbe szorítod, hogyan fogsz olyan szeretetet kapni, amitől feltöltődhetsz? Ha lemerülsz, hogyan és miből szeretnél adni? Ez a tipikus „Csak ő legyen boldog, nekem mindegy!” mentalitás, ami rövid távon szuper önzetlennek tűnhet, hosszú távon viszont garantált kiégés. Hupsz, elevezethet akár a depresszióig is, na onnan állj talpra. Máris visszatérek a cikk elejére: igenis fontos, hogy fontos legyél magadnak és merd kimondani, neked mi a jó, kérni, mert csak így kaphatsz és adhatsz.
Ha te az elismerő szavakat értékeled, de a barátod inkább tettekkel mutatja ki a szeretetét, akkor hiába szereli meg a csapot, rakja össze a szekrény és cseréli ki a villanykörtét. Ő kiéli magát – lásd 2. pont –, míg benned egy óriási hiányérzet marad, mert neked egy „Büszke vagyok rád” típusú mondat lenne az igazi. Hát így megyünk el egymás mellett és így úsznak zátonyra rokoni-, baráti- és párkapcsolatok.
✅ Megoldás: a saját szeretetnyelved nem opcionális extra, hanem szükséglet! Ha úgy érzed, hogy mindig csak a másikhoz igazodsz, de ő egyáltalán nem veszi figyelembe a te igényeidet, akkor beszélj róla! Legyél bátor, figyeld meg magad és mond ki, mire jöttél rá. Ne feledd el értékelni, amit a másik féltől kapsz, hiszen Ő eddig azt hitte, így jó neked is.A szeretetnyelvek mindent megoldanak a téveszme
Sokan azt hiszik, ha ismerik a másik szeretetnyelvét, akkor nincs több kapcsolatbeli gondjuk. Hát… most felrázlak, ez nem egy mágikus megoldás minden problémára. Lehet, hogy valakinek az érintés a szeretetnyelve, de ha ő egyáltalán nem tisztel téged – mert mondjuk játszátok az áldozat-elnyomó társast –, akkor akár órákig ölelgethet, attól még az alapok nem fognak megváltozni, működni. Hasonló a helyzet, ha valakiről tudod, hogy örül az ajándékoknak, ami már halmokban áll a szekrényedben, várva a találkozásra… Ugye nem kell ragoznom.
✅ Megoldás: a szeretetnyelvek segítenek, de nem helyettesítik a figyelmet, tiszteletet és a kapcsolat alapvető működését. Amikor a kapcsolatod – akár baráti, akár párkapcsolat – sehogy sem működik, nézz szembe azzal, hogy lehetséges, nem jó partnert választottál.
Elkerüli a figyelmed, hogy a szeretetnyelv változhat
Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a szeretetnyelv egész életünkben ugyanaz marad. Egyszer felfedezted és pipa? Nos, ahogy egyre inkább kibújik belőled a valódi éned, úgy változhat a szeretetnyelved és természetesen másoké is. Rájössz, hogy csoki helyett inkább könyveket szeretnél kapni. 😀 Lehet, hogy 20 évesen inkább fogtad a másik kezét és ölelgettétek egymást órákon át, azonban 40 évesen már a mély beszélgetéseket értékelnéd.
Ha ezt nem vesszük észre, könnyen előállhat az a helyzet, hogy azt hisszük, a másik megváltozott vagy eltávolodott, pedig csak arról van szó, hogy másra van szüksége, mint régen, ahogy akár nekünk is.
✅ Megoldás: egyetlen dolog állandó, ez a változás. Lásd, figyeld a saját változásod és a környezetedben élőkét is. Időről időre kérdezz rá: „Miből érzed leginkább, hogy szeretve vagy?” Neeem, ez nem heti vagy havi kérdés. 🙂 Fél évente, évente bőve jó, ám ha igazán figyelsz, automatikusan felfedezed.
Visszautalva a 2. pont nőknek szóló részére: ha megfigyeled a párod és ráeszmélsz, ő hogyan mutatja ki a szeretetét, máris megszűnhet az ingered, kényszered arra, hogy ezt jóóóól ki is beszéljétek. ez a Te változásod lesz, ami neki óriási megkönnyebbülés. 😉
Most lezárhatnám a cikket, de ennyivel nem úszod meg. 😂 Van még egy fontos témánk, hiszen az önismeret és az önszeretet nem teljesen a szeretetnyelv felismeréséről szól. Máris fellöklek, hogy más szemszögből lásd a teljes eddig feszegetett kérdéssort.
A szeretet külső és belső megnyilvánulása
A szeretetnyelvek nagyszerű eszközök arra, hogy felismerjük, hogyan szeretünk adni és kapni, de ha őszinték akarunk lenni, a legtöbben azért foglalkoznak ezzel a témával, mert azt remélik, hogy így végre úgy szeretik majd őket, ahogy szükségük van rá, ezáltal boldogok lesznek szinte minden percben.
Itt jön a banánhéj és pofára esés. Mi van, ha épp senki sem ölel meg, nem mond elismerő szavakat, nem szervez közös programot? Akkor ennyi volt? Kiszáradunk, mint egy három hete elfelejtett szobanövény? 🙄
Amíg a szeretetet kívülről várod, mindig kiszolgáltatott helyzetben maradsz. Ha egy rossz nap után csak akkor érzed magad értékesnek, ha valaki megdicsér, akkor valójában mások visszaigazolásától függ az önbecsülésed. Ha az ajándékok vagy az ölelések éltetnek, de nincs, aki megadja, Folyamatos hiányérzettel fogsz küzdeni. Ne tedd ezt magaddal!
Naná, hogy erre is van megoldás. Elsősorban tudnod kell, hogy van egyfajta szeretet, ami belülről tud téged táplálni. Ezt érezheted, amikor tavasz van, nyílnak a virágok, csicseregnek a madarak és egy pillanatra minden rendben van. Akadnak „ősi szerelmesek” vagy akik egy síelés alkalmával, vagy épp a nyaralás során tapasztalják azt, hogy van bennük egy úgynevezett belső béke, belső szeretet és elfogadás, amit szavakkal nem is igazán tudunk megfogalmazni. NA EZ AZ! Oké, de nincs mindig tavasz és nem is lehet mindig nyaralni.
A kérdés: hogyan erősítheted önmagad szeretetét?
Két irány létezik:
- A külsőt belsővé transzformálni. Mondhatjuk vizualizációs gyakorlatnak is. Képzeld el, hogy:
– ha valaki ölel, az egy kellemes meleg napsugár – de nélküle is zöldellni fogsz,
– ha valaki elismerő szavakat mond, az olyan, mint egy frissítő eső – de ha épp nem esik, a levegő attól még tartalmazza az esőhöz szükséges összetevőket
– ha valaki minőségi időt tölt veled, az olyan, mint egy extra tápanyag – de a földed nélküle is elég gazdag marad, hiszen tele van ásványokkal.Összességében, amikor kívülről megkapod azt, amire vágysz, kösd hozzá valamilyen természetbeli dologhoz, amit állandónak ítélsz meg, ami midig ott van. Oké, tudom… Mondhatod, hogy nem egyszerű, de adj neki egy esélyt. Ezzel a módszerrel úgy tudatosíthatod a szeretetet, hogy benned működjön, mindig veled legyen, ahogy a természetben is mindig ott vannak azok a dolgok, amikhez hozzá csatolod az eseményeket. Füh, de megmagyaráztam. Ugye érted? - Teret engedni a belsőnek. A legfontosabb felismerés az, hogy a szeretetet nem csak kívülről lehet kapni, hanem belülről is lehet generálni. Használhatsz hozzá egy hívóképet, amikor felidézel egy olyan életeseményt, ami jó érzéssel tölt el, majd csak az érzésre figyelsz, ahogy megtelik vele minden porcikád. Másik változata, amikor önmagadról gondoskodsz, megfigyeled, mit tudsz magadnak adni annak érdekében, hogy boldog legyél. Erről mindenképp készíts öröm leltárt. Mire is gondolok? Sorolj fel mindent, amit szeretsz enni. Olyan helyeket, ahol szeretsz lenni. Mik a kedvenc zenéid? Mi az a hobbi, amit bármikor csinálnál és egyedül is végezhető? Azok a legjobbak, amikre ha csak rágondolsz, már bizseregsz és vigyorogsz. Miért jó a lista? Ha épp nincs túl jó hangulatod, ezek örömforrásként szolgálnak. Ha választasz a listáról egyet és megengeded önmagadnak, akkor pedig elmondhatod magadról, hogy szereted magad annyira, hogy törődsz önmagaddal. Na most számold meg, hogy a magad szót hányszor olvashattad. 🤣 Végül pedig készítsd el a büszkeség listád. Mivel – szerintem – ezzel érheted el az áttörést, így a végén konkrét gyakorlatként találod meg.
Elérhetsz egy olyan állapotot, amikor belül annyira stabillá válik a szeretet, hogy mindegy mi történik kívül így a napjaid átlagosan nem jókká, hanem egyenesen szuperekké válnak. Amikor elkezded megközelíteni ezt a helyzetet, eléggé szereted magad, akkor nem azért keresel kapcsolatokat, hogy betöltsenek egy űrt – hanem hogy megoszd velük azt a szeretetet, ami benned is megvan.
Kis kitérőként még egy gondolat: amíg elégedetlen vagy önmagaddal, tehát nem szereted magad, miért gondolod, hogy mások szeretni fognak. Ha ebben az állapotban vagy épp, mindenképp végezd el a gyakorlatot!!!!
Tanulság: az önszeretet nem luxus, hanem alapfeltétel
Ha idáig eljutottál, már sejted, hogy az önszeretet nem egy „divatos spirituális maszlag”, hanem egy nélkülözhetetlen belső erőforrás, ami minden kapcsolatodra hatással van – beleértve azt is, amit önmagaddal ápolsz.
Ha belül stabil vagy, ha szereted magad – törődsz magaddal – nem csak szavakban, hanem tettekben is, akkor már nem fogsz kétségbeesetten kapaszkodni mások szeretetébe. Nem fogsz attól függni, hogy éppen mennyi figyelmet, elismerést vagy ölelést kapsz – mert tudod, hogy az igazi szeretet nem kívülről jön, hanem benned születik.
Ez nem azt jelenti, hogy ne lenne szükséged kapcsolatokra, szeretetre, figyelemre. A különbség az, hogy már nem ürességből keresed ezeket, hanem bőségből adod és fogadod.
Ne feledd:
✅ Nem mindenkinek az a szeretetnyelve, mint neked – kérdezd meg!
✅ Ne erőltesd a saját szeretetnyelved másra – találjatok közös nevezőt!
✅ Ne áldozd fel magad – a te igényeid is fontosak!
✅ A szeretetnyelvek nem csodaszerek – figyelni és kommunikálni kell!
✅ A szeretetnyelv változhat – időnként frissítsd az infót!
Minél jobban figyelsz saját magadra, vagyis minél jobban megismered a valódi önmagad – ami nem azonos a tanult mintákból álló személyiséggel –, annál jobban láthatod és szeretheted a másikat, legyen Ő akár a főnököd, a munkatársad, az anyósod vagy a párod. Bárki.
Most pedig elérkeztünk a konkrét gyakorlathoz, ami segít abban, hogy tudatosítsd magadban az önszeretetet, és elkezdj ténylegesen tenni is magadért.
Záró gyakorlat – A Büszkeség Lista
Avagy a leghatékonyabb önszeretet-fejlesztő módszer
Sokan mondják, hogy „Szeresd magad”, de senki nem mondja el, hogy hogyan kezdd el.
Nos, itt egy baromi egyszerű, mégis zseniálisan hatékony módszer: a Büszkeség Lista.
📌 Mi a célja? Hogy tudatosítsd, mennyi mindenért lehetsz hálás magaddal kapcsolatban – és hogy ne csak kívülről várd a megerősítést, hanem te is felismerd saját értékeidet.
📌 Hogyan csináld?
1️⃣ Fogj egy papírt vagy nyisd meg a jegyzeteket a telefonodon, és írj össze minden apró dolgot, amit kipiáltál, elértél az eddigi életedben és amit jónak, szépnek tarthatsz. Sorolj fel mindent ami belső és külső, ami cselekvés, tett, tulajdonság. Bármit, ami eszedbe jut, azt is, amit természetesnek veszel. Példák:
- Teljesítmények. Elvégeztem a nyolc általánost és a gimnáziumot. (Ne nevess, sokan ezt sem mondhatják el magukról, bár ugye nem az a célunk, hogy összehasonlítgassuk a teljesítményeinket másokéval.) Részt vettem a kalligráfia tanfolyamon. Megkaptam a … munkát. Dolgoztam a „vizibizbasz” cégnél. Szóval, minden végzettséged, tanfolyamod, képzésed, workshopok, amin részt vettél, minden munkahelyed stb.
- Tulajdonságok. Türelmes és figyelmes vagyok másokkal. Jó a szervezőkészségem. A legapróbb hangokat is meghallom. Kreatív vagyok. Tehát azok, amik jó érzéssel töltenek el, illetve azok, ahogyan bánsz másokkal, magaddal, a munkáddal, hobbiddal.
- Külsőségek. Szép a kislábujjam. 😁 (Ha ez boldoggá tesz, írd fel!) Klassz a kopasz fejem. A piros puha melegítőmben csodásan érzem magam. Bármi jöhet, bármilyen vicces. Nézd meg magad a ruhatáraddal, ékszereiddel együtt és kifejezetten a pozitívumokat keresd, ami akár egyetlen göndör fürt is lehet. Férfiak! Ha úgy érzed, jól áll a kezedben a csavarhúzó, és kifejezetten szexi vagy a fúrógéppel hát írd le! 🤩 Van akinek a számítógép vagy az öltöny áll jól. 😉
- Természetesnek vett értékek. Meg tudok főzni egy jó bablevest. Kiválóan rendelek pizzát. Szeretek segíteni másoknak. Jó hallgatóság vagyok. Nos, itt ízlések és pofonok. Ezen a ponton érdemes azt is számba venni, ami neked normális és átlagos, de már többen megemlítették, hogy ezt vagy azt mennyire klasszul csinálod.
2️⃣ Ne állj meg 3-4 dolgonál! Őrült hosszú listát írj. Legalább egy hétig minden nap bővítsd a sort. Azt mondják, legalább 20 legyen. Én azt mondom látatlanban, hogy 100-nál is több lehet bárkinél! Keress, kutass, lendülj bele, csinálj belőle játékot, vedd lazán és akármilyen őrültésgnek tűnik, ami épp eszedbe jut, hát vesd papírra!
3️⃣ Nézd végig a listát, és érezd meg, hogy ezek valóban igazak rád. Ha egy-egy pontnál beléd csap a kétely, hogy „de hát ez nem olyan nagy dolog”, akkor jusson eszedbe: amit természetesnek veszel magadban, az lehet, hogy másnak hiánycikk és őrülten irigy.
4️⃣ Tedd ezt rendszeressé! Ha rossz napod van, olvasd el újra a listádat. Ha úgy érzed, nem vagy elég jó, bővítsd ki újabb dolgokkal.
📌 Miért működik?
- Mert a tudatos figyelem formálja az önképedet. Ha eddig csak a hibáidat és hiányaidat listáztad magadban, most végre az értékeidet veszed észre.
- Mert megtanít arra, hogy elismerd magad – és ha ezt magadtól is megkapod, kevésbé fogsz függeni mások visszacsatolásától.
- Mert már az is önszeretet, hogy ezt a gyakorlatot elvégzed – hiszen időt szánsz magadra, és ezzel megadod magadnak azt a figyelmet, amit mindig másoktól várunk el.
Számtalan gyakorlat és technika létezik, mely segít az önszeretet megtapasztalásában és a belső szeretet megélésében, emelésében. Én szeretek a szavakon túl dolgozni, hogy ne az elmét etessük. Ha nehezebben boldogulsz az önszeretet, önbecsülés kérdéskörében, keress bátran, hiszen a Kahi Life Coaching az információs meződben eredményez változásokat, így könnyebben és gyorsabban haladhatsz.
Nos, akkor vég…mondat. Ez lett eddigi cikkeim leghosszab-bika. 🤭 Bízom benne, hogy értékes számodra is.
Szeretettel:
Szuromi Éva
Ez is érdekelhet: