A bőség tudatos rezgései

A bőségre, jólétre vágyni természetes. Ám nem azokhoz érkezik, akik nagyon szeretnék. Nem is azokhoz, akik beírják egy naplóba ötször, hogy „bőségben élek, áramlik hozzám a pénz, tele van a bankszámlám…”. Szerencsére nincs előírva különleges beavatás vagy titkos formula, de megtapasztalásához szükséges a jelenlét, egy bizonyos típusú érzelem és egyfajta finom belső átállás, ami megengedi, hogy az élet többé váljon körülötted.

A Bőség ajtajának kulcsa című cikkben olvashatsz arról, hogy a lényeget belül kell elérned. Az ajtó csak akkor nyílik ki, ha végre abbahagyod a kilincsrángatást és megkeresed a zsebedbe rejtett kulcsot. Tehát belül, önmagadban minden a rendelkezésedre áll a bőség megéléséhez, de nem engeded felszínre. Ezt a „kulcs” témát boncolgatjuk most tovább, kicsit más nézőpontból, hogy mélyebben megértsd és levegyük a spirituális maszlagot a bőség témájáról és a háláról.

A rezgés nem ezoterikus duma

Minden energia. Ezt nem csak a spirituális irodalom mondja, hanem a fizika is, úgyhogy nyugodtan vehetjük közös nevezőnek. Minden, ami létezik különböző hullámhosszakon rezeg. Te is. A gondolataid, a szívdobbanásod, az idegrendszeri válaszaid, a sejtjeid kommunikációja … mind elektromos impulzusokra épül, amelyek természetükből adódóan hordoznak egy bizonyos frekvenciát.

Ha már minden frekvencia, akkor nem mindegy, hogy mire vagy hangolva, mit bocsátasz ki magadból. Hasonlóan ahhoz, ahogy egy rádiótorony egy bizonyos csatornán közvetíti a Kossuthot, neked a rádiódon oda kell tekerned, ha hallgatni akarod. Ilyen szempontból a tested, a gondolataid, az érzelmeid is egyfajta adást sugároznak. Ebbe az adásba kapcsolódik be a külvilágnak az a része, ami a Te frekvenciádra van hangolva. Ha a hiány rezgését sugárzod – kételkedést, aggódást, folyamatos „nincs elég” érzést –, akkor csak azzal tudsz kapcsolódni, ami ezt visszaigazolja. Képzelj el egy műsort, ahol te vagy az előadó és a nélkülözés a témád. Csak olyan betelefonálóid lesznek, akik meg tudják erősíteni, hogy Ők is nehéz sorsúak.

Térjünk át a rádióról egy számítógépes példára. Amit rendszeresen érzékelsz és megerősítesz – stresszelsz a pénzen, kételkedsz, gyakran használod a nehéz, kevés van, nem megy kifejezéseket –, az válik belső alapértelmezéssé, vagyis ez lesz az alap programod. Amikor felébredsz – vagyis bekapcsolod saját számítógéped – erre áll rá a rendszer. Mindent ez alapján fogsz értelmezni. Ahhoz, hogy a változás elinduljon, a régi programot újjal kell felülírnod. A rádiós hasonlat szempontjából át kell hangolnod magad egy másik frekvenciára, csatornára, hogy más adást hallgass, vagy épp közvetíts.

Ez a rezgésváltás azt jelenti, hogy egyre több időt töltesz abban az állapotban, amit szeretnél ahelyett, amit nem szeretnél. Nem elég csak néha gondolni rá, nem elég vizualizálni 2 percig, aztán a nap 99%-ában sopánkodni. Ez olyan, mintha oda-vissza tekergetnéd a rádiót. Meg kell keresned a megfelelő csatornát és ott maradni.

A rezgésed azt tükrözi, amit megélsz. Ezért nem mindegy, hogy a bőségre úgy tekintesz, mint valami vágyott, távoli célra („remélem, egyszer majd…”), vagy már most úgy bánsz vele, mintha része lenne az életednek.  Ha most hiányt érzel, akkor az univerzum azt közvetíti. Ha viszont belehelyezkedsz a „már megvan” érzésbe, akkor minden sejted az új program szerint kezd működni.

A „már megvan” állapota

Sokan kérdezik: „De hogyan képzeljem el, hogy már megvan, ha nem is tudom, milyen érzés az?
A válasz egyszerű: valószínűleg ismered ezt az állapotot, csak nem kötötted össze vele a bőséget. A bőség nem csak pénz. A bőség egy életérzés, amitől vigyorogsz. Lehet az, amikor felismered, hogy biztonságban vagy, vagy amikor kapsz egy ölelést, amiben benne van egy rakás szeretet. Lehet az az érzés, a megkönnyebbülés, mikor elengedhetsz valamit, amit régóta cipeltél és végre megéled a szabadságot. A bőség érzése kiterjedt, tágas, nyitott, milliónyi dologhoz hozzáköthető.  Akkor vagy „bőséges állapotban”, amikor nem görcsölsz hanem képes vagy megpihenni a jelen pillanatban, és azt mondani: „Ez jó. Ezt épp értékelni tudom és kérek még belőle.

A lényeg tehát nem a különböző tárgyak, ingatlanok vagy egyéb ingóságok birtoklásában rejlik, hanem abban az érzelmi állapotban, amit ezektől vársz. Talán legjobban a megelégedettség fejezi ki. Ha most körbenézel az életedben, szinte biztos, hogy találsz benne olyan pillanatokat, embereket, apróságokat, amik már most is feltöltenek, örömet adnak, stabilitást hoznak, tehát összességében az elégedettséget ébresztik fel benned. Hangolódj rá ezekre, meríts belőlük erőt, így már azt sugárzod ki, hogy megvan a bőség és építkezhetsz tovább. Szóval fontos, hogy ne a hiányt akard megszüntetni, hanem a bőséget megélni. A kettő közti különbség néha csak egy mondat, de energetikailag ég és föld.

Óriási a jelentősége annak, hogy érzelmileg kapcsolódj ahhoz, amid már van. Mert nem győzöm hangsúlyozni: nem a hiányt kell kiirtani, hanem a meglévőt kell táplálni. A bőség felismerésre jön. Ehhez nem kellenek különleges körülmények, csak figyelem és szándék. Ez az érzelmi kapcsolódás az, amit a rituálékban is megidézünk. Nem a gyertyák, füstölők „csinálják meg” a hatást. Ezek eszközök, szimbólumok, ám a legnagyobb valóságformáló a szándékod.

Ha tehát szeretnéd ezt a belső állapotot tudatosan is erősíteni, még több bőséget, jólétet és elégetettséget átélni, mi jöhetne más a képbe, mint az egyik leghatékonyabb, legegyszerűbb és legőszintébb módszer. Folytassuk ezzel.

Hála rituálé és a szimbólumok titkos nyelve

A háláról és a bőségről posztolok a közösségi médiában, ezeket nem szeretném ismételni. Érdemes átlapoznod, ha már unod a témát, vagy épp csöpögősnek, nyálasnak találod a hálát. Pont az a célom, hogy egyszerűen és sallangmentesen hozd be az életedbe, mert a bőség szempontjából extra szerepe van a hálának. Az Instagramon és a Facebookon is megtalálod a 3 perces hála rituálét. Nem, ezt sem részletezem újra. 🙂 Helyette nézzünk egy kis magyarázatot a kellékekhez, hogy ne legyen misztikus és pontosan ki tudd választani, hogy Te ehhez a rituáléhoz mit alkalmazol. Vajon mit szimbolizálnak és hogyan segítenek behangolni a frekvenciád?

Lássuk!

🕯 Gyertyaszínek: nem csak dekoráció, hanem belső hangolók

  • Narancsságra: az öröm,  életkedv, önbizalom, színe. A szívet melengető érzésekhez is társítják.
  • Zöld: a bőség, a pénz, siker, a növekedés, természetesség színe. A szívcsakra színe is, amin keresztül kapcsolódhatsz a hála érzéséhez.
  • Arany: a napfény, öröm, életenergia, emelkedettség, isteni minőség jelképe.

A gyertyák színét az alapján válaszd, hogy melyik segíthet a legjobban ráhangolódni a köszönetre, a hálára, a de jó, hogy már most vannak klassz dolgok, helyzetek, emberek az életemben állapotára. A narancssárgával pl. ha az önbizalom tekintetében nézzük azt erősítheted, hogy minden a rendelkezésedre áll, hogy még több jót kapj. A zöldet figyelembe véve pl. általánosságban erősíted a bőséget és a jólétet. Az arany szín magas frekvenciáján át pl. azt üzenheted, hogy nem könyörgök, hanem tudom, hogy az Univerzum megadja azt, amit kérek, úgymond méltó vagyok rá.

🌿 Illóolajak, füstölők és növények

  • Levendula: megnyugtat, elcsendesít, ellazít és megnyitja a szívet.
  • Zsálya: tisztítja a teret és a testet a negatív energiáktól, elősegíti a spirituális elmélyülést és a hála gyakorlását.
  • Bazsalikom: bőséget és lelki tisztaságot hoz, a hagyomány szerint a jó szerencse gyógynövénye.
  • Rózsa (szirmok): szívnyitó, gyengédség, mély érzések kapcsolódása. Segíti a szívből jövő hála átélését.

Inkább az illóolajokat és füstölőket javaslom, hiszen maga az illat lesz az, ami jobban támogat a megfelelő érzések előhívásában, átélésében nem pedig egy növény látványa. Bármilyen rituálét, mágiát végzel, a növények – és persze minden kellékcsak akkor támogatnak, ha ismered, mit szimbolizál, vagyis mi a mondanivalója. 

 💎 Szimbólumok, jelképek, tárgyak, emlékek: a személyes szimbólumok ereje

Az előző sorokra utalva kizárólag olyan szimbólumokat és jelképeket alkalmazz, aminek pontosan ismered a jelentését. Érvényes ez a különböző rúnákra is. Csak óvatosan! Ha bizonytalan vagy, ezeket inkább hagyd ki és használj helyettük saját tárgyakat, emlékeket. A legjobb eszközök azok, amikkel érzelmileg kapcsolódsz. Egy kavics a tengerpartról, egy régi ékszer, egy külföldi pénz (érme és papír is lehet) arról a nyaralásról, ami a szívednek a legkedvesebb, mert szinte mindent megengedhettél magadnak… Bármi, amit szándékosan, tudatosan választasz ki, képes a tudatalattidban lehorgonyozni egy állapotot.

Így talán már jobban érhető, hogy mit miért alkalmazunk, ám mindez elhagyható, de valóban nagy mértékben előmozdíthatja a ráhangolódást. Ami ettől sokkal meghatározóbb, hogy miket tudsz felsorolni, aminek örülsz, ami a birtokodban van már most, mi minden jó van, ami mosolyra fakaszt. Füzeteket lehet teleírni tárgyi dolgokkal, de már tudod, ott rejtőzik minden más, amit szeretünk természetesnek venni. Ilyen lehet az is, amikor köszönetet mondasz a lábadnak, hogy annyi helyre elvisz. Attól, mert hálás vagy a lábadnak persze nem lesz bőséges „lábáldásod” és nem fog még több nőni. 😆 Ugye még emlékszel? Ezzel az elégedettséget akarjuk felidézni, amihez nem árt egy kis kacaj…

Nos, hát nézzünk pár további egyszerű és poénos dolgot, hogy könnyedén és lazán vehesd a hálát.

HáLazulás

Remélem most Te is vigyorogsz. 😄 Jön a bármi és minden! Olyan dolgokat olvashatsz a következő sorokban, amik gondolatébresztők és kicsit másfelé viszik a fókuszt a tárgyak birtoklásától. Lényegük az, hogy jó érzéseket, könnyedséget vigyél az életedbe, észre vedd az apróságokat. Céljuk, hogy elindítsanak azon az úton, ami a bőség felé visz.

Szóval: miért, minek is adhatsz hálát, egyszerűbben megfogalmazva mondhatsz köszönetet:

  • A zokninak, ami nem csúszik le a lábadról séta közben.
  • A telefonod 1%-os töltöttségének, mert a céltalan nyomogatás helyett végre valami értelmesebbel foglalkozhatsz.
  • Egy új szomszédnak, aki nem fúr és farag az éjszaka közepén.
  • A kabát zsebében felejtett rágónak, mert ráébreszt, hogy van, ami örökre összetart.
  • A pénztárcádban duzzadó 5 forintosoknak, amit elcserélhetsz az automatával egy csokira.
  • Azokért a fülbevalókért, aminek csak a fele van meg, mert végre megmutathatod extravagáns éned a felemás fülikkel.
  • A barátodnak, aki mindig küld egy hülye mémet, amikor épp nyűgös vagy.
  • Az égnek, felhőknek, ha az eső pont akkor áll el, amikor kilépsz az ajtón, így edzés céljára használhatod az ernyőd, amit cipelsz magaddal. (Na ez már dupla hála! 😁)
  • A zsepinek, ami örömmel fogadja fikusz barátunkat, hogy ne a pulcsidba töröld a csöpögő orrod.
  • Köszönetet mondhatsz magadnak amikor feleszmélsz, hogy se pénz, se iratok, se telefon nincs nálad, de legalább elindultál munkába.
  • A kabát zsebében talált pénznek, ami a bőség legkézzelfoghatóbb üzenete tud lenni.

Te mivel Hálazulsz? Minden egyes ilyen vicces szösszenet emeli a rezgésed és jó kedvre derít. Szomorúsággal nincs bőség, így hajrá! Azt hiszem ezt kiollózom posztnak, kíváncsi vagyok, meg mered-e osztani hozzászólásban a saját ötleted. 😉

Ne felejtsd el magadnak is leírni amiket felsorolsz, mert amikor oldalakat lapozhatsz vissza, hogy mennyi mindenért adtál már hálát, 2 előnyöd is van:

  1. Választhatsz újra a leírtak közül, így nem kell agyalni, hogy mi nem volt még.
  2. Felismered, mennyi minden van körülötted, vagyis rájössz, hogy éled a bőséget mindenféle-fajta formában.

A bőség nem jutalom, azonosulás

Ne azért akarj bőséget, mert „végre megérdemelnéd”. Ne legyen belőle vizsga, amire tanulni kell. A bőség nem azt nézi, hogy elég jó vagy-e, hanem azt, hogy össze tudsz-e hangolódni vele. Tudsz-e azonosulni vele? Tudsz-e örülni a meglévő életed kisebb-nagyobb helyzeteinek, már most?

A hála nem elvárás. Nem kötelező. De ha gyakorlod, mint egy belső edzést, akkor napról napra erősebb lesz benned az a bizonyosság, hogy van mire építened. Ez az érzés az, amihez a bőség is szívesen csatlakozik. A hála tehát nem csak a meglévőt erősíti meg, hanem egyben térképet is ad az Univerzumnak arról, mire vagy nyitott. Amikor azt mondod: „Köszönöm, hogy ez van.”, akkor ezzel együtt azt is üzened: „Jöhet még belőle.”  Szóval: figyelj a jóra, érezd meg a jelent, merj örülni a kicsinek is.

Végül pedig HáLazulj most egyet! Bőséges röhögést kívánok!

Szeretettel:
Szuromi Éva

 

Ez is érdekelhet:

mágia ár-éték arány
sorsordító varázslatok ereje